Bučos vyriausiasis architektas lankėsi Vilniuje, domėjosi patirtimi planuojant Paupio kvartalą
Spalio 28, 2023Ukrainos Kyjivo srities Bučos vyriausiasis architektas Vadimas Naumovas šią savaitę lankėsi Vilniuje. Statybos sektoriaus vystymo agentūros (SSVA) atstovai svečią supažindino su sostinės urbanistine plėtra, aprodė vieną didžiausių Lietuvoje konversijos projektų – Paupio rajoną.
Lietuva, Borodyanka ir Buča yra pasirašiusios memorandumą dėl 3D miestų planavimo įrankio įdiegimo Ukrainos miestuose. Planuojant sostinės Paupį šis įrankis buvo naudojamas analizuojant kuriamo kvartalo poveikį aplinkai, kraštovaizdžiui bei gyventojams.
„Paupys yra geras tvarios plėtros pavyzdys, kaip su išmaniu miesto planavimu galima kokybiškai atnaujinti rajonus, pertvarkyti buvusias pramonės teritorijas. Su Bučos vyriausiuoju architektu taip pat kalbėjome apie klaidas, kurių ukrainiečiai neturėtų daryti atstatydami miestus“, – sako Mindaugas Pakalnis, SSVA Urbanistikos padalinio vadovas.
Projekto, kurį įgyvendins SSVA, metu bus sukurta platforma, kurioje trimatėje erdvėje bus galima atvaizduoti ne tik vykdomus, bet ir planuojamus statybos projektus Borodyankoje ir Bučoje, pamatyti, kokią įtaką jie turės aplinkai bei gyventojams.
Šis įrankis bus patogus visiems, kurie prisidės prie sugriautų miestų atstatymo tiek projektavimo, tiek statybos darbais.
Pirmasis projekto etapas apims skaitmeninės platformos parengimą bei miesto 3D vaizdų surinkimą, jų sukėlimą į platformą. Jų pagrindu būtų sukurtas Ukrainos miestams pritaikytas 3D planavimo įrankis.
„SSVA su partneriais sukurtas projektas yra išmanus skaitmeninis sprendimas Ukrainos miestams, padėsiantis juos atstatyti geresnius nei buvo iki karo. Tai – tarptautiniu mastu sutartas tikslas. 3D miestų planavimas įgalins visų atstatymo projektų kokybę ir efektyvesnį planavimą“, – teigia SSVA specialaus projekto Ukrainai vadovas Tomas Gulbinas.
Lietuva taip pat vykdytų Borodyankos ir Bučos savivaldybių darbuotojų mokymus ne tik kaip naudotis įrankiu, bet jį toliau plėsti, tobulinti.
3D planavimo įrankį tikimasi sukurti iki 2024 m. II ketvirčio.